Enfes Tarifler

BAYAN YELEK ÖRNEĞİ KABARIK MİDYE MODELİ

BAYAN YELEK ÖRNEĞİ KABARIK MİDYE MODELİ

Dolgulu midye kabuğu yelek modeli, tığ işi yeleklerde çok hoş duran bir modeldir. Özellikle ince yapılı iplerle hazırlandığında modelin hoşluğu daha fazla ortaya çıkmaktadır. Yeterli miktarda zincir çektikten sonra ilk olarak kenar kısımdaki su taşı modelini yapın. Bunun için aynı yere 3 adet üçlü trabzan, 3 zincir ve 3 adet üçlü trabzan yapın. Midye için 7 zincir çekip alttan 7 zincir sayıp batın. 3 adet bu şekilde 7 zincir sabitleyip diğer kenardaki su taşı modelini yapın.

Sonraki sırada kenarlara su taşı örneği yapıp ortadaki 7 zincirin üzerine 5 adet zincir yapıp tam ortasından girerek sabitleyin. Bu şekilde 4 adet beşli zincir çekerek alttaki daha büyük boşlukların ortasına sabitleyin. Yukarı sırada bu zincirlerin üzerine 8 adet zincir çekip bir beşli zincir atlayıp ikincisine sabitleyin. 5 zincir çekip yanındaki yuvaya sabitleyin ve yine 8 zincir ile bu kısmı bitirin.

Yukarı sırada çiçek yapımı için su taşı örneğinden sonra 9 zincir çekip alt sırada 5 zincir çektiğiniz alana sabitleyin. 2 zincir çekip geri dönün ve 7 adet üçlü trabzan ile zincirin üzerini doldurun. 9 zincir çekip yeniden ilk battığınız yere batın ve aynı şekilde trabzanlar ile üzerini doldurun. 5 kere aynı işlemi tekrar ettiğinizde midye kabuğu modeli oluşmuş olacaktır.

Midye kabuğu örneği tekrar eden sıralar ile bu şekilde devam ederek hazırlanıyor. Detaylar için videolu anlatıma göz atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ