Tencerede Kaynatın Ve Her Sabah İçin! İşte Doğal Mucize

0 comments

Tencerede kaynatın ve her sabah için. Burada bahsedilen günlük hayatta kullandığımız limondan başka bir şey değil. Kolayca hazırlanarak her sabah içildiği takdirde bağırsakları temizlediği, metabolizmayı hızlandırdığı ve özellikle zayıflamak isteyenlere yardım ettiği kanıtlanmıştır.

Karışım Nasıl Hazırlanıyor?

Karışımı hazırlamak için yaklaşık iki litre kadar su gerekiyor. Yapılması gereken ilk şey limonların kabuklarını soyarak bir başka yerde suyunun sıkılması ve posası ile limon suyunun ayrı yerde tutulması limon suyu az bir su ile bir tencerede kaynamaya bırakılıyor. Ve bu arada başka bir tencere de de yaklaşık iki litrelik suyun içine dört baş sarımsak ve biraz zencefil iyice ezildikten sonra suyun içine ekleniyor. Limon posaları da eklenerek yaklaşık bir beş dakika kaynatılıyor.

Sonrasında ise diğer tenceredeki karışımda beraber kaynatılıyor ve bu on dakikalık kaynamadan sonra elde edilen karışım gün içinde içiliyor. Fakat bu karışımın mutlaka sabah aç karnın içilmesi gerekmekte olup bu sayede metabolizmanın gün içinde doğru ve hızlı çalışması sağlanıyor. Ayrıca karışımın tek etkisi de bu değil bunun yanında kilo vermek isteyenlerde yardım ederek hızlı kilo vermelerini sağlıyor. Bağırsakların temizlenmesi konusunda da etkili olduğu bilinen karışımı gönül rahatlığı ile içmek mümkün. Fakat bazı hastalıkları bünyesinde barındıranların bunu doktor tavsiyesi ile yapmaları önemlidir.

Karışımın İnsan Sağlığına Faydaları Nelerdir?

Karışım çok sayıda insanın alışkanlık haline getirdiği sabah aç karnın içilen kahve ya da bol asitli sodalara göre çok daha güvenli. Bu karışım ile mide rahatsızlığı yaşama olasılığı neredeyse sıfıra iniyor ve vücutta yorulmamış oluyor. Oldukça sağlıklı bir besin olduğu için hemen hemen her yemekte ya da çorbada kullanılan limon burada da sağlık mucizesini gösteriyor ve kullananlara sağlığı da beraberinde getirmeyi başarıyor.

Diyet Yemekler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*