Enfes Tarifler

ZÜMRÜT GÖZÜ YAPIMI

ZÜMRÜT GÖZÜ YAPIMI

Zümrüt gözü örgü modeli iki renk ipler ile kabartmalı şekilde hazırlanabilir. Bu örgü modelini bebek battaniyelerinde, bebek hırkalarında, süveter ve kazaklarında kullanabilirsiniz. Örnek 2 ilmek ve katlarından oluşmaktadır. İlk ilmek atarken buna dikkat etmenizi tavsiye ederiz.


İlk sırayı düz olarak sıra sonuna kadar örün. Arka yüzde ise ilmeklerin hepsini ters olarak örün. Üçüncü sırada diğer renk ipi bağlayın. 1 düz örün. İki ilmeğin arasındaki iplerden ikincisine batıp ipi uzun olarak çekin. 2 ilmek düz örün. Yeniden ortadan ilmek alıp çekin. Arka sırada 2 düz ördüğünüz ilmekleri 2 ters olarak örün. Alttan çektiğiniz ilmeği boş olarak alın. Bu şekilde arka yüzü bitirin.

Yeniden düz tarafa geçince diğer ipe geçin. Alt sırada çekerek aldığınız ilmek ve önünde düz olarak ördüğünüz ilmeği birlikte diğer şişe alıp yönlerini çevirin. Örülen ilmeği düz olarak örün, diğer şişte bekleyen ilmeği de düz örün. Bu iki düz ilmek üzerinden boş ilmeği geçirin. Bu şekilde devam edin. Arka yüzden ilmekleri ters olarak örün.

Bu şekilde tekrar ederek örgü modeline devam edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ